ХХ Радіодиктант національної єдності

Дата: 2 листопада 2020 о 12:31

ХХ Радіодиктант національної єдності

«Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 9 листопада о 9:00», – про це в ефірі «Суспільної студії» на телеканалі UΛ: ПЕРШИЙ повідомив член правління, відповідальний за платформу радіо, і керівник радіодиктанту Дмитро Хоркін. Щороку, в День української писемності та мови, тисячі українців у всьому світі беруть участь у флешмобі.Цього року підготовку радіодиктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант знаменита акторка Римма Зюбіна.

Організований Суспільним мовником спеціально до Дня української писемності та мови спецпроєкт стартує в ефірі телеканалу UΛ: ПЕРШИЙ, а також на UΛ: Українське радіо та UΛ: Радіо Культура о 9:00. Передусім ведучі у студії розкажуть історію радіодиктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання, а сам диктант почнеться о 9:15.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, проте щороку диктант розширює свою аудиторію – в ньому вже беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики. Студію для гостей облаштували в читальному залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, де відомі українці писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Дмитро Хоркін закликав усіх українців консолідуватися навколо своєї мови й долучитися до написання диктанту: «Щороку ми отримуємо двадцять-тридцять тисяч листів із диктантами від наших слухачів і глядачів. Усі навчальні заклади України отримають розсилку із запрошенням взяти участь у диктанті та покроковою інструкцією, як його писати. Представники дипломатичних місій  також часті учасники радіодиктанту. Але ми працюємо для всіх: у кав’ярнях, музеях, театрах, на виробництвах та в офісах  усюди писатимуть Радіодиктант національної єдності».

Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст диктанту буде оприлюднено на сайті UΛ: Українське радіо 11 листопада об 11:00.

Роботи будуть прийматися онлайн та офлайн. Паперового листа з диктантом потрібно надсилати за адресою:  вул. Хрещатик, 26, м. Київ, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Також свою роботу можна надсилати на електронну скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не приймаються.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт. За допомогою форми диктант можна надіслати з будь-якого гаджета. Електронну форму буде оприлюднено на сайті UΛ: Українське радіо 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1-2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко підготувала для учасників кілька порад, як написати диктант без помилок.

Трансляція ХХ Радіодиктанту національної єдності відбудеться на таких платформах:

радіо – UΛ: Українське радіоUΛ: Радіо Культура;

телебачення – UΛ: ПЕРШИЙUΛ: КУЛЬТУРА та регіональні канали;

інтернет – ютуб-канал та фейсбук-сторінка UΛ: Українське радіо.

Розкажіть нам у соцмережах, як ви готуєтеся до диктанту: опублікуйте фото або текст із хештегом #РадіоДиктант2020.