День пам'яті жертв Голодомору в Україні

Дата: 29 листопада 2021 о 13:50
Автор: Корець Г. В.

27 листопада відповідно до Указу Президента України від 26.11.1998 № 1310/1998 в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів. Також у цей день відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX відзначаються 100-ті роковини від початку масового штучного голоду 1921 – 1923 років в Україні і 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946 – 1947 років в Україні.

Нерідко доводиться чути: "Знову голодомори. Знову репресії. Скільки можна цієї чорнухи? Невже в нашому минулому не було нічого світлого і святого?" Так, було, звичайно. Було і світле, і святе, було те, що дало силу і життя багатьом попереднім поколінням, дало їм почуття власної гідності, впевненість у собі та майбутньому своїх нащадків. Але було й те, забути яке, знехтувати чим перед власною совістю стало б злочином.

В нашому закладі класні керівники провели для учнів години спілкування «Схилімо голови», «Ми пам’ятаємо», «Голодомор – біль душі і пам’ять серця» провели історичні уроки «Голодомор мовою фактів», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Правові аспекти голодомору в Україні» та взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

"Пам'ятаємо" - під таким гаслом учні 4-А вшанували пам'ять про усіх тих, хто загинув у 1932-1933 роках під час акту геноциду українського народу. Діти виконали аплікацію "Свіча", пригадали події далеких років.

Проведені в цей день заходи запам’ятались усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові та русі її учасників.

Вічна Пам'ять загиблим, замореним і безневинним душам та світлого щасливого майбутнього нашому новому молодому поколінню, яке не забуває події минулих літ!

Переглянути відео можна за посиланням https://cutt.ly/1T334nv та https://cutt.ly/XT38rx7